
Ranking wpłat Rady Rodziców 2025/26
2026-05-05
Europejskie doświadczenia zawodowe uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu
2026-05-2128 kwietnia 2026 roku w Kaliszu odbył się Finał Wojewódzki w Piłce Nożnej w ramach XXVII Licealiady. Po pięciu latach przerwy drużyna Gigantów ponownie zameldowała się w gronie ośmiu najlepszych zespołów w Wielkopolsce, ostatecznie stając na drugim stopniu podium!
Szkoły, które zakwalifikowały się do rozgrywek:
- II Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu,
- XX Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu,
- Liceum Ogólnokształcące w Grodzisku Wlkp.,
- Liceum Ogólnokształcące SMS Polonii w Środzie Wlkp.,
- Zespół Szkół Techniczno – Elektronicznych w Kaliszu,
- I Liceum Ogólnokształcące w Koninie,
- Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie,
- Zespół Szkół nr 1 w Wągrowcu.
Wyniki:
| Grupa A | Grupa B |
| XX LO Poznań – LO Grodzisk Wlkp. 0:3 | I LO Konin –ZSZ Wolsztyn 4:1 |
| II LO Kalisz – LO SMS Środa Wlkp. 0:3 | ZSTE Kalisz – ZS nr 1 Wągrowiec 0:1 |
| LO SMS Środa Wlkp. – XX LO Poznań 1:1 | ZS nr 1 Wągrowiec – I LO Konin 0:0 |
| II LO Kalisz – LO Grodzisk Wlkp. 0:0 | ZSTE Kalisz – ZSZ Wolsztyn 3:2 |
| LO SMS Środa Wlkp. – LO Grodzisk Wlkp. 1:1 | ZS nr 1 Wągrowiec – ZSZ Wolsztyn 2:0 |
| XX LO Poznań – II LO Kalisz 2:0 | I LO Konin – ZSTE Kalisz 2:0 |
Z drugiego miejsca w grupie awansowaliśmy do półfinału, gdzie po zaciętym boju pokonaliśmy szkołę sportową z Środy Wielkopolskiej:
- Półfinał: ZS nr 1 Wągrowiec – LO SMS Polonia Środa Wlkp. 1:0
W wielkim finale spotkaliśmy się z drużyną z Grodziska Wielkopolskiego. Mimo ambitnej walki mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla przeciwników.
Wyróżnienia indywidualne: Ogromny sukces odniósł nasz zawodnik – Jakub Piasecki, który dzięki fantastycznym interwencjom został wybrany Najlepszym Bramkarzem Turnieju.
Skład srebrnej drużyny: Hubert Dembny (II b2), Eryk Eliński (III Tl1), Dawid Ewertowski (IV Tl2), Bartosz Jagielski (III Tl3), Gabriel Jeska (IV Tl2), Patryk Macioszek (III Ti1), Jakub Piasecki (III Tl3), Brajan Smoliński (III Tl3), Piotr Szamkuć (III Tl3), Łukasz Walczak (IV Tl1).
Opiekunkami drużyny były pani Anna Palluth oraz pani Arleta Szwedek.
Serdecznie gratulujemy całej ekipie i życzymy kolejnych sukcesów na boisku!






















