
Edukacja dla bezpieczeństwa w praktyce: Pierwszoklasiści z wizytą w PSP
2026-05-29
Wizyta klasy 2 Tfż w Starostwie Powiatowym
2026-05-31Podwójne złoto, srebro i brąz – z takim dumnym dorobkiem wrócili nasi strzelcy z mistrzostw powiatu.
22 maja 2026 roku w Szkole Podstawowej w Żelicach odbyły się X Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w strzelectwie sportowym. W zawodach uczestniczyli reprezentanci szkół z całego powiatu. Rywalizowali w strzelaniu z karabinu pneumatycznego do tarczy z odległości 10 metrów. Nasza szkoła może pochwalić się znakomitymi wynikami oraz sportową postawą swoich uczniów.
W kategorii szkół ponadpodstawowych drużyna dziewcząt w składzie: Julia Hutek, Weronika Pachowicz oraz Julia Pisarek wywalczyła II miejsce drużynowo. Dziewczęta zaprezentowały wysoki poziom umiejętności i ogromne zaangażowanie.
Jeszcze większy sukces odnieśli chłopcy. Drużyna w składzie: Karol Januchowski, Bartosz Kufel i Igor Łankiewicz zdobyła I miejsce drużynowo, nie pozostawiając rywalom złudzeń. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej chłopców Igor Łankiewicz zajął I miejsce i zdobył złoty medal, a Bartosz Kufel zajął III miejsce i zdobył brązowy medal.
Zawody miały wyjątkową oprawę, nawiązującą do 107. rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz Powstania Wielkopolskiego. Nadało to wydarzeniu szczególnie uroczysty i patriotyczny charakter.
Trenerami uczniów byli: Marzena Smolińska, Waldemar Rojtek oraz Marcin Bielecki.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!




















