Nieustający Konkurs Biblioteczny CZYTANIE JEST TRENDY! – zadanie 8

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nieustający Konkurs Biblioteczny CZYTANIE JEST TRENDY! – zadanie 8

31.05.2019

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w całorocznym konkursie bibliotecznym.

Zadanie 8 – maj 2019 r.

W związku z obchodzoną w maju br. 200 rocznicą urodzin Stanisława Moniuszki, Sejm RP ogłosił 2019 rokiem tego kompozytora.

Z jakiego utworu Stanisława Moniuszki pochodzi znana Aria Skołby, rozpoczynająca się słowami „Ten stary zegar…”?

                W którym z dzieł Adama Mickiewicza można dostrzec analogię sytuacji politycznej i koncepcji artystycznej, przedstawionych przez Stanisława Moniuszkę w owym utworze?

 

 

Zasady udziału w konkursie:

  1. W każdym pierwszym tygodniu miesiąca (od października 2018 r. do maja 2019 r.) na stronie szkolnej www.giganci.pl, zamieszczone zostanie zadanie konkursowe.
  2. Odpowiedź – rozwiązanie zadania należy przesłać najpóźniej ostatniego dnia każdego miesiąca, na adres: telimena50@o2.pl, w temacie wpisując „Nieustający konkurs biblioteczny” i numer zadania. W treści wiadomości, pod odpowiedzią/rozwiązaniem – imię i nazwisko uczestnika konkursu.
  3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu 2019 r. Nagrodę otrzyma uczeń (uczniowie) z największą liczbą prawidłowych rozwiązań.
  4. Zadania konkursowe dotyczyć będą aktualnych wydarzeń kulturalno – literackich, ogólnej orientacji w literaturze pięknej oraz historii książki.

 

 

Szczegóły

Data:
31.05.2019
Kategorie Wydarzenie:
, , , ,