Biblioteka


Biblioteka czynna

poniedziałek – piątek:  8.00 – 15.00
sobota:  9.00 – 14.00
(dla słuchaczy szkół zaocznych)

 

Katalog on-line

Aktualności

„Obycie umila życie”

W listopadzie i grudniu br., z inicjatywy Biblioteki szkolnej, zrealizowano w naszej szkole Projekt edukacyjny „Obycie umila życie”, adresowany do młodzieży klas branżowych.

0 komentarzy

“Spotkanie z genealogią”

W dniu 4 grudnia 2017 roku w Bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty z genealogii. Jest to nauka pomocnicza historii, zajmująca się badaniem więzi między ludźmi i rodzinami, ich pochodzeniem, historią, wzajemnymi relacjami i losami poszczególnych członków rodziny.

0 komentarzy

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

Konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu. Intymność czytania” został rozstrzygnięty!

0 komentarzy

Wywalczyli szóstki z Tadeusza Kościuszki

Upamiętniając 200 rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki oraz włączając się w obchody Roku Kościuszkowskiego 2017, Biblioteka szkolna zaproponowała uczniom naszej szkoły możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat tego Wielkiego Polaka.

0 komentarzy

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM u Gigantów

1 czerwca nasi uczniowie, wyposażeni w ulubione książki i dobry humor wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, podczas której bity był rekord czytania w jednym momencie.

0 komentarzy

MEMem w Reymonta – wyniki konkursu

Szkolny Konkurs p.n. „MEMem w Reymonta”, organizowany przez Bibliotekę szkolną został rozstrzygnięty.

0 komentarzy

“Wieś oczami Reymonta” – projekt edukacyjny

Biblioteka szkolna zakończyła realizację projektu edukacyjnego, upamiętniającego 150 rocznicę urodzin Reymonta, przypadającą 7 maja br.

0 komentarzy

Laureatki Konkursu Czytelniczego

Konkurs czytelniczy „Znam Chłopów Władysława Reymonta” został rozstrzygnięty.

0 komentarzy

Literackie Walentynki, czyli jak wypromować aforyzmy?

W Walentynki – 14 lutego br. Biblioteka szkolna zaproponowała swoim czytelnikom kiermasz walentynkowych serduszek, przygotowanych wcześniej przez nauczycieli bibliotekarzy. Każde z serc, kryjące w swoim środku sentencję, aforyzm dotyczący miłości, stało się dla obdarowanego jedynym w swoim rodzaju walentynkowym upominkiem.

0 komentarzy

Biblioteka szkolna ma swoje LOGO

Konkurs na projekt graficzny adresowany do uczniów naszej szkoły pn. „Logo Biblioteki ZSP nr 1 im. S. Mikołajczyka w Wągrowcu”, został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa w składzie: Paulina Pankowska, Tomasz Tramowski i Beata Hallas, najwyżej oceniła projekt Macieja Małeckiego – ucznia klasy 3 Tia.

0 komentarzy

Ogłoszenia

CZYTAM – POLECAM!

W marcu, w naszym cyklu Czytam-Polecam prezentujemy recenzję książki Bez szans autorstwa Mii Sheridan. Książkę poleca Kamila Piotrowicz z klasy IV Tż.

0 komentarzy

Nieustający Konkurs Biblioteczny CZYTAM – DUŻO WIEM! – Zadanie 6

Zadanie 6 – marzec 2018 r. Wymień trzy książki dostępne w naszej bibliotece szkolnej, które w swoim tytule zawierają słowo – klucz: KOBIETA. Ponadto książki te muszą posiadać w dacie wydania – rok 2017. Zadanie nawiązuje tematycznie do obchodzonego w marcu Dnia Kobiet i sprawdza umiejętność posługiwania się katalogiem on-line biblioteki, dostępnym na stronie szkolnej […]

0 komentarzy