Biblioteka


Biblioteka czynna

poniedziałek – piątek:  8.00 – 15.00
sobota:  9.00 – 14.00
(dla słuchaczy szkół zaocznych)

 

Katalog on-line

Aktualności

“Love story z książką”

Dzień świętego Walentego w naszej bibliotece upłynął w kolorach czerwieni i atmosferze radości. W tym dniu na naszych czytelników czekały niespodzianki.

“MONIUSZKO PATRIOTYCZNIE I NA WESOŁO” – projekt edukacyjny.

Włączając się w obchody Roku Moniuszkowskiego 2019, Biblioteka szkolna zakończyła realizację projektu edukacyjnego, poświęconego Stanisławowi Moniuszko, polskiemu kompozytorowi i dyrygentowi.

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM 2019

7 czerwca już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wyposażeni w ulubione książki i dobry humor przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji “Jak nie czytam, jak czytam”.

Laureatki Nieustającego Konkursu Bibliotecznego

Całoroczny konkurs czytelniczy pod hasłem Czytanie jest trendy!, został zakończony.

“Z kobietą w tytule”

Dzień Kobiet to doskonały pretekst, żeby sięgnąć na półkę z kobiecymi tytułami.

RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ

Biblioteka szkolna włączając się w obchody Święta Zakochanych zachęcała do pokochania literatury.

“ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁĄ” – projekt edukacyjny

Szkolny Konkurs p.n. „Niepodległość – kocham i rozumiem”, organizowany przez Bibliotekę szkolną został rozstrzygnięty. Był to ostatni akcent, realizowanego przez bibliotekę szkolnego projektu edukacyjno – patriotycznego pod hasłem „Świętujemy Niepodległą”, w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

KONKURS „Drogi Polaków do niepodległości”.

W konkursie pod hasłem „Drogi Polaków do niepodległości”, w którym liczyły się wiedza i refleks, zwyciężyła Natalia Substyk z klasy IV Teh.

Konkurs czytelniczy „Przedwiośnie Stefana Żeromskiego”

Nawiązując do narodowego czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy ze znajomości tej lektury szkolnej.

Jak nie czytam, jak czytam 2018.

Dnia 8 czerwca br. uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” – masowego bicia rekordu czytania w tym samym czasie.

Ogłoszenia

Nieustający Konkurs Biblioteczny pod hasłem “Się szuka, się wie!” – zadanie 7

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w całorocznym konkursie bibliotecznym pod hasłem“Się szuka, się wie!” W rozpoczynającym się 2020 roku obchodzić będziemy stulecie istnienia naszej szkoły, któremu towarzyszyć będą liczne uroczystości jubileuszowe. Dlatego pytania Nieustającego konkursu bibliotecznego w bieżącym roku kalendarzowym dotyczyć będą właśnie historii naszej szkoły.