Biblioteka


Biblioteka czynna

poniedziałek – piątek:  8.00 – 15.00
sobota:  9.00 – 14.00
(dla słuchaczy szkół zaocznych)

 

Katalog on-line

Aktualności

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM u Gigantów

1 czerwca nasi uczniowie, wyposażeni w ulubione książki i dobry humor wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, podczas której bity był rekord czytania w jednym momencie.

0 komentarzy

MEMem w Reymonta – wyniki konkursu

Szkolny Konkurs p.n. „MEMem w Reymonta”, organizowany przez Bibliotekę szkolną został rozstrzygnięty.

0 komentarzy

“Wieś oczami Reymonta” – projekt edukacyjny

Biblioteka szkolna zakończyła realizację projektu edukacyjnego, upamiętniającego 150 rocznicę urodzin Reymonta, przypadającą 7 maja br.

0 komentarzy

Laureatki Konkursu Czytelniczego

Konkurs czytelniczy „Znam Chłopów Władysława Reymonta” został rozstrzygnięty.

0 komentarzy

Literackie Walentynki, czyli jak wypromować aforyzmy?

W Walentynki – 14 lutego br. Biblioteka szkolna zaproponowała swoim czytelnikom kiermasz walentynkowych serduszek, przygotowanych wcześniej przez nauczycieli bibliotekarzy. Każde z serc, kryjące w swoim środku sentencję, aforyzm dotyczący miłości, stało się dla obdarowanego jedynym w swoim rodzaju walentynkowym upominkiem.

0 komentarzy

Biblioteka szkolna ma swoje LOGO

Konkurs na projekt graficzny adresowany do uczniów naszej szkoły pn. „Logo Biblioteki ZSP nr 1 im. S. Mikołajczyka w Wągrowcu”, został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa w składzie: Paulina Pankowska, Tomasz Tramowski i Beata Hallas, najwyżej oceniła projekt Macieja Małeckiego – ucznia klasy 3 Tia.

0 komentarzy

Wydarzenia

Książki z NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA czekają w Bibliotece szkolnej!

Zaproponowane przez Was nowości wydawnicze, zakupione z dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, czekają w Bibliotece szkolnej.

0 komentarzy

PRZYŁAPANI NA CZYTANIU – Konkurs fotograficzny

Biblioteka szkolna Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu zaprasza młodzież wągrowieckich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie fotograficznym pod nazwą: “Przyłapani na czytaniu. Intymność czytania.” Czekamy na liryczne fotografie, będące próbą zatrzymania w kadrze ulotnej chwili czytania (nie tylko książki). Chętnych do udziału w konkursie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem konkursu.

0 komentarzy

CZYTAM – DUŻO WIEM! IX Edycja Nieustającego Konkursu Bibliotecznego

Biblioteka szkolna zaprasza, po raz kolejny, wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w całorocznym konkursie bibliotecznym. To już dziewiąta edycja konkursu, którego celami są: popularyzacja twórczości literackiej wśród młodzieży oraz doskonalenie umiejętności wyszukiwania informacji na określony temat z różnych źródeł.

0 komentarzy