SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

• W szkole funkcjonuje wolontariat, do którego może przyłączyć się każdy chętny uczeń
  • Bierze on udział w wielu akcjach, np. szlachetna paczka

Radosne Święta Wielkiej Nocy

Dzięki hojności naszej społeczności szkolnej dwie rodziny cieszyły się ze świątecznych podarków z akcji Szkolnego Klubu Wolontariatu “Dar Życia” – “Hojne serce – szczęśliwe serce”.

Oni dają drugie życie….

We wtorek, 27 marca br. mieliśmy okazję po raz kolejny „dokształcić” się w zakresie transplantologii.

Pierwszy dzień wiosny!

Pierwszy dzień wiosny to ulubiony dzień każdego ucznia. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia, jest to powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem.

Certyfikat dla Szkolnego Klubu Wolontariatu

Miło nam poinformować, iż Szkolny Klub Wolontariatu “Dar Życia” zdobył certyfikat w Ogólnopolskim Konkursie Szkolny Klub Wolontariatu zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

News, Wolontariat, ZSP nr 1

Szkolenie z obsługi defibrylatora AED

Szkolny Klub Wolontariatu „Dar Życia” nawiązał współpracę z drużyną ratowniczą z firmy Bridgestone w Poznaniu. W związku z posiadaniem przez szkołę defibrylatora AED, zaprosiliśmy do szkoły Pana Rafała Balcera, który 8 lutego br. wraz ze swym zespołem przeprowadził dla uczniów i nauczycieli szkolenie z zakresu użycia AED.

Podaruj życie – spotkanie z Marią Homan

Dziś, w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z przedstawicielką Drużyny Szpiku, Panią Marią Homan.

Akcje, News, Wolontariat, ZSP nr 1

IV Tfż z wizytą w schronisku „Cywil”

21 grudnia uczennice klasy 4Tfż pokazały, że mają wielkie serca i odwiedziły bezpańskie psy w schronisku “Cywil” w Rybowie.

Akcje, News, T. usług fryzjerskich, T. żywienia, Wolontariat, ZSP nr 1

Promocja idei wolontariatu i transplantacji- cykl pogadanek.

W grudniu, w naszej szkole, odbył się cykl pogadanek przeprowadzonych przez wychowawców klas na temat roli wolontariatu i chęci pomagania drugim.

Akcje, Wolontariat, ZSP nr 1

Wyróżnienie dla Szkolnego Klubu Wolontariatu “Dar Życia”

Szkolny Klub Wolontariatu ”Dar Życia”, przy Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu, otrzymał wyróżnienie w konkursie Barwy Wolontariatu organizowanym przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolską Radę Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych. Uroczystość wręczania nagród uświetnił koncert zespołu AudioFeels. Wszystkim wolontariuszom serdecznie gratulujemy 🙂

Konkursy, News, Wolontariat, ZSP nr 1