SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

• W szkole funkcjonuje wolontariat, do którego może przyłączyć się każdy chętny uczeń
  • Bierze on udział w wielu akcjach, np. szlachetna paczka

Konkurs Barwy Wolontariatu i Gala Wielkopolskiego Wolontariusza Roku

Szkolny Klub Wolontariatu “Dar Życia”, działający przy Zespole Szkół Nr 1 w Wągrowcu, wziął udział w konkursie Barwy Wolontariatu 2018 w kategorii wolontariat szkolny.

Weekend cudów Szlachetnej Paczki już za nami

Dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, w “Weekend cudów” Szlachetnej Paczki, dzieją się rzeczy niesamowite. We wspólnym działaniu spotykają się Darczyńcy z rodzinami i wolontariuszami.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu “Dar Życia” obchodzili swoje święto 5 grudnia. Z tej okazji odbyło się spotkanie w szkolnej auli, promujące idee wolontariatu.

Akcje, Wolontariat, ZS nr 1

Ruszyła XVIII edycja Szlachetnej Paczki

W Powiecie Wągrowieckim ruszyła XVIII edycja Szlachetnej Paczki. Na sto dni przed finałem nasi wolontariusze podwójnie świętowali rozpoczęcie akcji: 12 września w Poznaniu na Placu Adama Mickiewicza oraz 18 września maszerując ulicami naszego miasta.

Akcje, News, Wolontariat, Wycieczki, ZS nr 1

Bądź darem dla drugiego człowieka – Kampania „Drugie życie”

Kolejny sukces Gigantów. 19 czerwca br. w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego odbył się finał 10. edycji kampanii „Drugie życie”.

Radosne Święta Wielkiej Nocy

Dzięki hojności naszej społeczności szkolnej dwie rodziny cieszyły się ze świątecznych podarków z akcji Szkolnego Klubu Wolontariatu “Dar Życia” – “Hojne serce – szczęśliwe serce”.

Oni dają drugie życie….

We wtorek, 27 marca br. mieliśmy okazję po raz kolejny „dokształcić” się w zakresie transplantologii.

Pierwszy dzień wiosny!

Pierwszy dzień wiosny to ulubiony dzień każdego ucznia. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia, jest to powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem.

Certyfikat dla Szkolnego Klubu Wolontariatu

Miło nam poinformować, iż Szkolny Klub Wolontariatu “Dar Życia” zdobył certyfikat w Ogólnopolskim Konkursie Szkolny Klub Wolontariatu zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

News, Wolontariat, ZS nr 1