„Nasz pomysł na ochronę środowiska” VI edycja konkursu– Dbam o środowisko

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

„Nasz pomysł na ochronę środowiska” VI edycja konkursu– Dbam o środowisko

30.03.2021

Zadaniem konkursowym jest wykonanie kalendarza na rok 2022 propagującego zachowania proekologiczne przyczyniające się do ochrony środowiska na terenie województwa wielkopolskiego:

  1. Format kalendarza A3 (297 mm x 420 mm ) – pionowo,
  2. Kalendarz powinien zawierać stronę tytułową,
  3. Ilość stron kalendarza: 13 stron,
  4. Każda strona musi zawierać kalendarium o wymiarach minimalnych 297 mm x 180 mm, pozostała część powinna zawierać proponowane zachowania proekologiczne w najbliższym otoczeniu – dom, szkoła, gmina w dowolnej formie np. rysunek, grafika, komiks, opis działania.
  5. Każdy miesiąc powinien poruszać jedno zagadnienie dotyczące ochrony środowiska i przyrody natomiast poszczególne miesiące powinny różnić się między sobą w zakresie proponowanych zagadnień,
  6. Wymagany jest zapis na elektronicznym nośniku danych.

Celem Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie.

Kalendarz przygotowują uczniowie naszej szkoły w grupach 3 osobowych, szkolny etap konkursu trwa do 30 marca 2021. Zwycięski projekt wybrany przez jury naszej szkoły zostanie przekazany do etapu wojewódzkiego.

Więcej na stronie

http://wagrowiec-my.sharepoint.com/:w:/g/personal/ikrystkowiak_edu_giganci_pl/EUo6mHhxc4VCql8mzASJR8UB0hAMotbAqpgvwwe26BBqMA

Szczegółowych informacji udzielają panie: Monika Janas-Cieszyńska, Beata Klapiszewska-Kaźmierczak  i Aleksandra Tabaka-Hoffmann dostępne na Messengerze i Teamsach.

Details

Date:
30.03.2021