Zbiórka na hospicjum dla dzieci

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zbiórka na hospicjum dla dzieci

12.04.2019

Szkolny Klub Wolontariatu „Dar Życia” zaprasza całą społeczność szkolną do wspólnej zbiórki  pieniężnej na budowę DOMU HOSPICYJNEGO DLA DZIECI „Dom Aniołków” w Zaleszanach (powiat stalowowolski) na Podkarpaciu.

Termin zbiórki: 6. marca 2019r. – 12. kwietnia 2019r.

Miejsce zbiórki: zbiórka będzie prowadzona przez szkolnych wolontariuszy na terenie szkoły wśród uczniów i pracowników naszej placówki, natomiast w świetlicy oraz w biurach  i sekretariatach zostaną postawione specjalne puszki.

Prosimy szczególnie zespoły klasowe o pomoc i zbiórkę klasową. Wolontariusze, w podanym przez klasę terminie, odbiorą od niej datek z zapisaniem konkretnej kwoty.

Budowę hospicjum realizuje fundacja „Z Serca Dla Serca” z siedzibą w miejscowości Kępie Zaleszańskie (województwo podkarpackie).

Podopiecznymi budowanego hospicjum, będą głównie nieuleczalnie chore dzieci, ale również młodzież i osoby starsze.

Dzięki powstaniu tego dzieła nieuleczalni chorzy będą mieli taką placówkę bliżej miejsca zamieszkania. Obecnie większość mieszkańców ze schorzeniami, którzy mieszkają na styku 3 województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego muszą dojeżdżać po 100 km w jedną stronę. Brakuje takich miejsc w regionie.

 

Wspólnie zbudujmy dzieciom dom hospicyjny i ofiarujmy ulgę w ich cierpieniu.

Dziękujemy:)

 

 

 

Szczegóły

Data:
12.04.2019
Kategoria Wydarzenie: