Klasa I Technikum architektury krajobrazu w Warszawie
2023-06-19Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
2023-06-23W dniu 25 maja 2023 roku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu odbyła się XIX Spartakiada Powiatowa Szkół Ponadpodstawowych i Publicznych Placówek Oświatowych w Lekkoatletyce.
Organizatorem Spartakiady był Powiat Wągrowiecki oraz Zespół Szkół nr 1 w Wągrowcu. Zawody oficjalnie otworzył Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc.
Uczniowie z powiatu wągrowieckiego rywalizowali w następujących konkurencjach: pchnięcie kulą, skok w dal, skok wzwyż, biegi na dystansie 100m, 400m, 800m, 1500m oraz sztafeta 4x100m.
W zawodach brały udział reprezentacje z następujących szkół:
– Zespół Szkół nr 1 w Wągrowcu,
– Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu,
– I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu,
– Zespół Szkół w Gołańczy,
– Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Gołańczy,
– Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie.
Reprezentacja Gigantów w składzie 15 dziewcząt i 16 chłopców walczyła o każdy punkt dla naszej szkoły (punktowane 8 pierwszych miejsc, w każdej konkurencji przez trzech reprezentantów, każdej szkoły). Rywalizacja zarówno dziewcząt, chłopców, jak i generalna zakończyła się dla Gigantów zdobyciem III miejsca.
Medale zdobyli następujący uczniowie:
złoto – Wiktoria Sawicka kl. II Tż w biegu na 800m (8pkt)
srebro – Michalina Szymańska kl. I Tl2 w biegu na 400m (7pkt)
brąz – Wiktoria Sawicka kl. II Tż w biegu na 100m (6pkt)
brąz – Nicole Niedźwiedzka kl. I Tak w biegu na 1500m (6pkt)
brąz – Kacper Grabowski kl. I Tg w biegu na 800 m (6pkt)
brąz – sztafeta 4x100m w składzie: Nadia Kromolińska kl. I b2, Maja Skrętna kl. I Tl, Wiktoria Sawicka kl. II Tż, Maja Duszyńska kl. II Tig (12pkt)
Uczniowie, którzy zdobywani punkty dla naszej szkoły: Piaskowski Jakub kl. II b4 (bieg 400m 5pkt, skok wzwyż 4pkt), Piotrowski Kacper kl. I Tl2 (skok wzwyż 5pkt), Grabowski Kacper kl. I Tg (bieg 1500m 5pkt), Krawczak Anna kl. III Tl (bieg 1500m 4pkt), Górka Wiktor kl. III Tmg (pchnięcie kulą 4pkt), Kowalczewski Karol kl. I Ti (bieg 100m 3pkt, bieg 800m 1pkt), Wojtecka Kinga kl. I Tak (bieg 800m 3pkt), Skrętna Maja kl. I Tl (skok w dal 3pkt), Kaszyński Bartosz kl. I Tl2 (bieg 800m 3pkt), Kromolińska Nadia kl. I b2 (bieg 400m 2pkt), Klimas Adrian kl. I Tl1 (bieg 100m 2pkt), Dobrochowska Agata kl. III b3 (skok w dal 1 pkt), Wachowiak Wiktoria kl. II b3 (bieg 400m 1pkt), Krenke Gabriel kl. I Tm (bieg 100m 1pkt), sztafeta 4x100m w składzie: Kowalczewski Karol kl. I Ti, Grabowski Kacper kl. I Tg, Krenke Gabriel kl. I Tm, Kaszyński Bartosz kl. I Tl2 zdobyli 8pkt.
Pozostali uczestnicy, którzy reprezentowali Gigantów: Januchowska Wiktoria kl. II Tm, Skiba Wiktoria kl. I Tl, Szymańska Julia kl. I Tg, Kendziora Nikola kl. I b2, Hoffmann Amelia kl. I Tg, Drop Fabian kl. I Tm, Najkowski Jakub kl. I Tl1, Saja Franciszek kl. I Tm, Jaskólski Bartosz kl. II Tig, Łukasiewicz Dominik kl. I Tm, Wilk Piotr I Tl1, Kurzawa Jakub kl. I Tm, Jaworski Bartosz kl. I Tg.
Opiekunami grupy była pani Joanna Meller i pan Marcin Bielecki.
Gratulujemy i dziękujemy młodzieży za zaangażowanie !!!